/Наказ про створення музею.docx
історії рідного краю
Характеристика
роботи музею історії рідного краю Козіївської ЗОШ I-III ступенів
Краснокутської районної ради Харківської області
Музей історії рідного краю при школі діє 9 років. Профіль музею краєзнавчий. Музей має значні успіхи в підвищенні ефективності навчально-виховного процесу засобами пошукової, туристсько-краєзнавчої, науково - дослідницької роботи, у пропаганді пам’яток історії, культури, природи серед учнівської молоді та громадськості села.
Експозиції музею естетично оформлені, технічно оснащені, постійно оновлюються та доповнюються. Експозиційна площа музею становить 33 м2, на якій розміщені експозиційні розділи « Природні умови рідного краю », « З глибини тисячоліть », « Заселення Дикого поля », « Перші поселенці у селі», «Наш край у XVIII – початку XX ст.», «Більшовицький переворот. Громадянська війна», «Колективізація і голодомор», « Злочин без кари», «Роки суворих випробувань», «Відбудова рідного краю (1945 – 1953 рр.) », «Село у період хрущовської “відлиги”», «Село у 1964 – 1985 рр. », «Народні майстрині села», « Події сучасності» .
Серед оригінальних експонатів – альбом історії села, рукотворні роботи народних майстринь, зокрема і роботи Готвянської Г., місцевої майстрині . Картини цієї жінки виставлялися неодноразово в Харкові, був створений відеофільм про народну майстриню.
Всі експонати зібрані пошуковими групами навчального закладу. При музеї створена Рада музею, до якої входять вчителі та учні школи. Вона постійно займається краєзнавчою роботою. Так віднайдено повідомлення про заснування села Козіївки в «Смотренной книге Ахтырского полка».
У музеї чітко ведеться облік музейних експонатів фондів у інвентарній книзі. Дотримуються умови щодо зберігання оригінальних матеріалів в експозиціях та фондах музею .
Пошукові групи проводять систематичне комплектування фондів відповідно до тематики музею та поповнення їх матеріалами краєзнавчих експедицій, туристичних походів .
У музеї систематично проводиться просвітницька робота в різноманітних організаційних формах : екскурсії, лекції, заняття тощо. Так , за останні 3 роки було проведено 152 екскурсії, 19 масових заходів, 6 лекцій батьківського всеобучу, 18 учбових занять з екскурсоводами. Використовуючи матеріали музею, краснокутський письменник і поет Микола Кисіль видав у 2007 році збірку, присвячену с. Козіївці. Книга «Козацька Слобода» яскраво, з любов’ю описує село та її мешканців. Вона не всеосяжна, тому буде доповнюватися новими обличчями і долями, людьми, гідними потрапити на сторінки історії рідного краю.
Також завдяки краєзнавчим матеріалам музею місцевим аматором Скрипником Є.І. у 2012 році був створений відеофільм про Козіївку, присвячений 330-річчю заснування села. Фільм був продемонстрований на широкому екрані у Будинку культури.
У належному стані ведеться документація музею:
- Книга обліку відвідувачів, екскурсій, лекцій, масових заходів, навчальних занять;
- Книга відгуків;
- Книга актів прийому-видачі експонатів;
- План роботи (річний і перспективний);
- Картотека
На базі музею проводиться змістовна методична робота (консультації, семінари для заступників з навчально-виховної роботи, для керівників музеїв, викладачів, педагогів-організаторів, інших категорій педагогічних працівників). Музей постійно співпрацює з громадськими установами : сільською радою, бібліотекою села. Музейні експонати постійно експонуються на щорічних районний ярмарках сільських рад.